Sound

Iii Liga Poland - Results, tables, and fixtures, livescores

Sign Up
Saturday 05.08.2017
1
x
2
FT Łomża 0 - 1 Olimpia Zambrów - - - -
FT Polonia Warszawa 1 - 2 Huragan Morąg - - - -
17:00 Tur Bielsk Podlaski -:- Sokół Aleksandrów - - - -
17:00 Wikielec -:- Drwęca Nowe Miasto L - - - -
FT Falubaz Zielona Góra 1 - 0 Ruch Zdzieszowice (0 - 0) - - -
FT Maxaquene 1 - 3 Górnik Zabrze II - - - -
FT SKRA Częstochowa 4 - 0 Miedź Legnica II (2 - 0) - - -
17:00 Ślęza Wrocław -:- Brzeg - - - -
17:00 Stilon Gorzów -:- Rekord Bielsko-Biała - - - -
17:00 Unia Turza Śląska -:- Polkowice - - - -
17:00 Zagłębie Lubin II -:- Lechia Dzierżoniów - - - -
FT Brzeg 6 - 0 Ślęza Wrocław (3 - 0) - - -
FT Glubczyce 1 - 2 Stal Bielsko-Biała (0 - 1) - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 1 - 1 Pawłowice Śląskie - - - -
FT Sokół Kleczew 0 - 0 Kalisz (0 - 0) - - -
FT Swit 2 - 2 Warta Sieradz - - - -
FT Sokół Ostróda 0 - 2 MKS Ełk (0 - 0) - - -
Sunday 06.08.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 3 - 1 Legia Warszawa II (2 - 0) - - -
FT Pelikan Łowicz 0 - 1 Ursus Warszawa (0 - 0) - - -
FT Zagłębie Lubin II 2 - 1 Lechia Dzierżoniów (1 - 1) - - -
16:00 Swit -:- Warta Sieradz - - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 1 Sokół Aleksandrów (0 - 0) - - -
FT Unia Turza Śląska 1 - 3 Polkowice - - - -
FT Wikielec 1 - 2 Drwęca Nowe Miasto L (1 - 1) - - -
FT Stilon Gorzów 1 - 3 Rekord Bielsko-Biała (0 - 3) - - -
Friday 11.08.2017
1
x
2
FT Wiślanie Jaśkowice 1 - 2 Stal Rzeszów (1 - 1) - - -
Saturday 12.08.2017
1
x
2
FT Sokół Aleksandrów 2 - 1 Warta Sieradz (0 - 0) - - -
FT Unia Solec Kujawski 0 - 0 Energetyk Gryfino (0 - 0) - - -
FT Avia Świdnik 1 - 1 Unia Tarnów (0 - 0) - - -
FT Legia Warszawa II 5 - 0 Sokół Ostróda (3 - 0) - - -
FT Miedź Legnica II 2 - 0 Glubczyce (2 - 0) - - -
FT Polonia Środa 1 - 0 Jarota Jarocin (0 - 0) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 1 - 1 Gwarek Tarnowskie Góry - - - -
FT Huragan Morąg 0 - 0 Łomża (0 - 0) - - -
17:00 Drwęca Nowe Miasto L -:- Pelikan Łowicz - - - -
17:00 Tur Bielsk Podlaski -:- Wikielec - - - -
FT Ursus Warszawa 0 - 3 Polonia Warszawa (0 - 1) - - -
FT Olimpia Zambrów 2 - 4 Lechia T. Mazowiecki (1 - 4) - - -
FT Bałtyk Gdynia 2 - 3 Kalisz - - - -
FT KP Starogard Gdanski 1 - 0 Górnik Konin - - - -
17:00 Sokół Kleczew -:- Przodkowo - - - -
FT Sokół Kleczew 3 - 1 Lech Poznań II - - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 0 - 0 SKRA Częstochowa (0 - 0) - - -
FT Brzeg 2 - 0 Unia Turza Śląska (0 - 0) - - -
FT Górnik Zabrze II 3 - 0 Zagłębie Lubin II - - - -
FT Lechia Dzierżoniów 1 - 0 Ślęza Wrocław (1 - 0) - - -
FT Ruch Zdzieszowice 0 - 1 Stal Bielsko-Biała (0 - 0) - - -
FT NKP Podhale 1 - 0 Motor Lublin - - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 5 - 0 Jarosław - - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 0 - 0 Karpaty Krosno (0 - 0) - - -
FT Resovia Rzeszów 4 - 0 Podlasie Biała Podlaska - - - -
FT Wierzyca 0 - 2 Wda Świecie - - - -
FT Wisła Sandomierz 0 - 1 Soła Oświęcim (0 - 1) - - -
FT Wolka Pelkinska 2 - 0 Cosmos Nowotaniec - - - -
FT Centra Ostrów 1 - 2 Pogoń Szczecin II - - - -
FT Chełmianka Chełm 2 - 0 Piast Żmigród - - - -
FT Polkowice 4 - 2 Stilon Gorzów - - - -
FT Widzew Łódź 2 - 0 Swit (0 - 0) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 1 - 2 Elana Toruń - - - -
Sunday 13.08.2017
1
x
2
FT Drwęca Nowe Miasto L 3 - 1 Pelikan Łowicz (0 - 1) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 2 - 1 Wikielec (0 - 0) - - -
Tuesday 15.08.2017
1
x
2
13:00 MKS Trzebinia Siersza -:- Wolka Pelkinska - - - -
FT Piast Żmigród 1 - 3 Wolka Pelkinska (0 - 2) - - -
17:00 Ślęza Wrocław -:- Górnik Zabrze II - - - -
FT Unia Turza Śląska 1 - 2 Lechia Dzierżoniów (0 - 2) - - -
FT Jarosław 3 - 0 Avia Świdnik - - - -
FT Karpaty Krosno 0 - 5 NKP Podhale (0 - 1) - - -
17:00 Motor Lublin -:- Podlasie Biała Podlaska - - - -
FT Soła Oświęcim 0 - 4 Chełmianka Chełm - - - -
FT Cosmos Nowotaniec 0 - 3 Orlęta Radzyń Podlaski (0 - 2) - - -
FT Stal Rzeszów 0 - 0 Resovia Rzeszów (0 - 0) - - -
FT Unia Tarnów 0 - 1 Ostrowiec Swietokrzyski (0 - 1) - - -
FT Zagłębie Lubin II 3 - 1 Pawłowice Śląskie (3 - 1) - - -
FT Stilon Gorzów 3 - 2 Brzeg - - - -
FT Stal Bielsko-Biała 2 - 0 Miedź Legnica II (1 - 0) - - -
FT Glubczyce 1 - 2 Rekord Bielsko-Biała (1 - 2) - - -
FT Górnik Zabrze II 0 - 2 Ślęza Wrocław (0 - 2) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 2 - 0 Wisła Sandomierz (1 - 0) - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 0 - 2 Ruch Zdzieszowice (0 - 0) - - -
FT SKRA Częstochowa 3 - 2 Polkowice (1 - 2) - - -
Wednesday 16.08.2017
1
x
2
FT Motor Lublin 2 - 1 Podlasie Biała Podlaska (1 - 1) - - -
Friday 18.08.2017
1
x
2
FT Wikielec 0 - 4 Sokół Aleksandrów (0 - 2) - - -
FT Victoria Sulejówek 1 - 5 Legia Warszawa II (0 - 2) - - -
Saturday 19.08.2017
1
x
2
11:00 Orlęta Radzyń Podlaski -:- MKS Trzebinia Siersza - - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 2 - 1 Piast Żmigród (0 - 1) - - -
FT Energetyk Gryfino 0 - 1 Kotwica Kołobrzeg (0 - 0) - - -
FT Górnik Zabrze II 3 - 1 Unia Turza Śląska (2 - 0) - - -
FT NKP Podhale 1 - 1 Unia Tarnów (0 - 1) - - -
FT Brzeg 1 - 0 SKRA Częstochowa (1 - 0) - - -
FT Elana Toruń 1 - 0 Świt Skolwin - - - -
FT Górnik Konin 1 - 1 Unia Solec Kujawski (0 - 1) - - -
FT Kalisz 0 - 0 Polonia Środa (0 - 0) - - -
17:00 Lech Poznań II -:- Sokół Kleczew - - - -
17:00 Pogoń Szczecin II -:- Jarota Jarocin - - - -
FT Wda Świecie 4 - 3 KP Starogard Gdanski (1 - 1) - - -
FT Polonia Warszawa 1 - 1 Drwęca Nowe Miasto L (1 - 1) - - -
17:00 Lechia T. Mazowiecki -:- Huragan Morąg - - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 1 - 0 Karpaty Krosno (0 - 0) - - -
17:00 Swit -:- MKS Ełk - - - -
FT Avia Świdnik 1 - 1 Cosmos Nowotaniec - - - -
17:00 Wikielec -:- Sokół Aleksandrów - - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 3 - 1 Jarosław (1 - 1) - - -
17:00 Resovia Rzeszów -:- Motor Lublin - - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 1 - 0 Stal Bielsko-Biała (0 - 0) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 0 - 1 Zagłębie Lubin II (0 - 1) - - -
FT Lechia Dzierżoniów 1 - 2 Stilon Gorzów (1 - 1) - - -
FT Pawłowice Śląskie 3 - 3 Ślęza Wrocław - - - -
FT Ruch Zdzieszowice 2 - 1 Miedź Legnica II (2 - 0) - - -
FT Centra Ostrów 1 - 3 Wierzyca (0 - 2) - - -
FT Wolka Pelkinska 2 - 1 Soła Oświęcim (1 - 0) - - -
FT Przodkowo 1 - 5 Sokół Kleczew - - - -
FT Polkowice 3 - 1 Glubczyce - - - -
FT Widzew Łódź 3 - 0 Warta Sieradz (1 - 0) - - -
FT Sokół Ostróda 2 - 0 Olimpia Zambrów (2 - 0) - - -
Sunday 20.08.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 1 - 0 Huragan Morąg (1 - 0) - - -
FT Pogoń Szczecin II 2 - 0 Jarota Jarocin (0 - 0) - - -
FT Pelikan Łowicz 6 - 1 Tur Bielsk Podlaski (2 - 1) - - -
FT Łomża 1 - 2 Ursus Warszawa (1 - 1) - - -
FT Swit 2 - 1 MKS Ełk (0 - 1) - - -
FT Chełmianka Chełm 1 - 2 Wiślanie Jaśkowice (0 - 1) - - -
FT Resovia Rzeszów 2 - 1 Motor Lublin (2 - 1) - - -
FT Wisła Sandomierz 2 - 0 Stal Rzeszów (0 - 0) - - -
Wednesday 23.08.2017
1
x
2
FT Drwęca Nowe Miasto L 1 - 0 Łomża - - - -
FT Kalisz 2 - 1 Jarota Jarocin (1 - 0) - - -
17:00 Bałtyk Gdynia -:- Lech Poznań II - - - -
FT Unia Solec Kujawski 3 - 5 Wda Świecie (1 - 4) - - -
FT MKS Ełk 1 - 2 Warta Sieradz - - - -
FT Huragan Morąg 2 - 1 Sokół Ostróda (1 - 1) - - -
FT Legia Warszawa II 2 - 0 Swit (1 - 0) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 4 Polonia Warszawa - - - -
FT Ursus Warszawa 1 - 1 Lechia T. Mazowiecki (0 - 0) - - -
FT Wikielec 0 - 1 Pelikan Łowicz - - - -
FT Olimpia Zambrów 3 - 1 Victoria Sulejówek - - - -
FT Sokół Kleczew 0 - 2 Elana Toruń (0 - 2) - - -
FT Wierzyca 0 - 0 Pogoń Szczecin II (0 - 0) - - -
FT Sokół Aleksandrów 0 - 2 Widzew Łódź (0 - 0) - - -
FT KP Starogard Gdanski 0 - 1 Centra Ostrów (0 - 0) - - -
FT Świt Skolwin 4 - 1 Energetyk Gryfino (1 - 1) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 2 - 0 Górnik Konin - - - -
FT Bałtyk Gdynia 5 - 0 Przodkowo (3 - 0) - - -
Friday 25.08.2017
1
x
2
FT Jarosław 1 - 1 NKP Podhale (1 - 0) - - -
Saturday 26.08.2017
1
x
2
FT Piast Żmigród 1 - 1 Avia Świdnik (1 - 0) - - -
FT Soła Oświęcim 1 - 1 Orlęta Radzyń Podlaski (0 - 1) - - -
FT Lech Poznań II 2 - 1 Jarota Jarocin (1 - 0) - - -
FT Ślęza Wrocław 6 - 2 Falubaz Zielona Góra - - - -
FT Miedź Legnica II 2 - 1 Rekord Bielsko-Biała - - - -
FT Zagłębie Lubin II 1 - 2 Gwarek Tarnowskie Góry (0 - 1) - - -
FT Energetyk Gryfino 0 - 1 Sokół Kleczew (0 - 0) - - -
FT Stilon Gorzów 4 - 2 Górnik Zabrze II - - - -
FT Stal Rzeszów 1 - 1 Motor Lublin (0 - 0) - - -
FT Unia Tarnów 3 - 2 Podlasie Biała Podlaska (2 - 0) - - -
FT Polonia Warszawa 1 - 0 Wikielec (1 - 0) - - -
FT Warta Sieradz 1 - 1 Legia Warszawa II (0 - 0) - - -
FT Stal Bielsko-Biała 0 - 1 Polkowice (0 - 0) - - -
FT Glubczyce 2 - 4 Brzeg (1 - 2) - - -
FT Maxaquene 1 - 0 Ruch Zdzieszowice (1 - 0) - - -
FT Karpaty Krosno 0 - 2 Resovia Rzeszów (0 - 2) - - -
FT Wisła Sandomierz 0 - 1 Chełmianka Chełm (0 - 0) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 1 - 1 Wolka Pelkinska (0 - 0) - - -
FT Centra Ostrów 3 - 0 Unia Solec Kujawski (1 - 0) - - -
FT Górnik Konin 2 - 2 Świt Skolwin (0 - 0) - - -
FT Przodkowo 1 - 4 Polonia Środa (0 - 4) - - -
FT Wda Świecie 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg (1 - 1) - - -
FT Wierzyca 2 - 2 KP Starogard Gdanski - - - -
FT SKRA Częstochowa 3 - 1 Lechia Dzierżoniów (1 - 0) - - -
FT Victoria Sulejówek 3 - 2 Huragan Morąg (0 - 1) - - -
FT Widzew Łódź 4 - 0 MKS Ełk (0 - 0) - - -
FT Sokół Ostróda 0 - 0 Ursus Warszawa (0 - 0) - - -
Sunday 27.08.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 3 - 2 Drwęca Nowe Miasto L - - - -
FT Pogoń Szczecin II 1 - 0 Kalisz (0 - 0) - - -
FT Pelikan Łowicz 2 - 3 Sokół Aleksandrów (1 - 3) - - -
FT Elana Toruń 2 - 0 Bałtyk Gdynia (1 - 0) - - -
FT Łomża 1 - 0 Tur Bielsk Podlaski (0 - 0) - - -
FT Swit 0 - 1 Olimpia Zambrów (0 - 0) - - -
FT Unia Turza Śląska 0 - 1 Pawłowice Śląskie - - - -
17:00 Jarosław -:- NKP Podhale - - - -
FT Cosmos Nowotaniec 1 - 2 Ostrowiec Swietokrzyski (0 - 1) - - -
Wednesday 30.08.2017
1
x
2
FT Avia Świdnik 1 - 2 Soła Oświęcim (1 - 0) - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 3 - 1 Jarosław (0 - 0) - - -
FT Chełmianka Chełm 1 - 2 Stal Rzeszów (0 - 0) - - -
FT NKP Podhale 3 - 3 Cosmos Nowotaniec (1 - 0) - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 0 - 0 Wiślanie Jaśkowice (0 - 0) - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 2 - 1 Piast Żmigród (1 - 0) - - -
FT Resovia Rzeszów 2 - 1 Unia Tarnów (1 - 1) - - -
FT Wolka Pelkinska 2 - 0 Wisła Sandomierz (0 - 0) - - -
FT Motor Lublin 5 - 0 Karpaty Krosno (3 - 0) - - -
Thursday 31.08.2017
1
x
2
FT SKRA Częstochowa 5 - 1 Górnik Zabrze II - - - -
Friday 01.09.2017
1
x
2
FT Sokół Aleksandrów 1 - 0 MKS Ełk (0 - 0) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 3 - 0 Centra Ostrów (1 - 0) - - -
Saturday 02.09.2017
1
x
2
FT Unia Solec Kujawski 0 - 0 Wierzyca (0 - 0) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 1 - 1 Avia Świdnik (0 - 0) - - -
14:00 Sokół Aleksandrów -:- MKS Ełk - - - -
FT Brzeg 2 - 1 Stal Bielsko-Biała (0 - 0) - - -
FT Legia Warszawa II 1 - 2 Widzew Łódź (0 - 1) - - -
FT Bałtyk Gdynia 3 - 0 Energetyk Gryfino (0 - 0) - - -
FT Wikielec 1 - 2 Łomża - - - -
FT Olimpia Zambrów 2 - 1 Warta Sieradz - - - -
FT Polonia Środa 1 - 1 Elana Toruń (0 - 0) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 1 - 3 Unia Turza Śląska (1 - 0) - - -
16:00 Górnik Zabrze II -:- SKRA Częstochowa - - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 3 - 0 Ślęza Wrocław (0 - 0) - - -
FT Lechia Dzierżoniów 4 - 1 Glubczyce (2 - 1) - - -
16:00 Piast Żmigród -:- Zagłębie Lubin II - - - -
FT Pawłowice Śląskie 1 - 1 Stilon Gorzów - - - -
FT Ruch Zdzieszowice 2 - 2 Rekord Bielsko-Biała (0 - 1) - - -
FT Jarosław 1 - 4 Resovia Rzeszów (0 - 2) - - -
FT Stal Rzeszów 5 - 1 Karpaty Krosno (3 - 0) - - -
FT Drwęca Nowe Miasto L 2 - 0 Sokół Ostróda (2 - 0) - - -
FT Huragan Morąg 4 - 1 Swit - - - -
FT Ursus Warszawa 2 - 1 Victoria Sulejówek - - - -
FT Jarota Jarocin 1 - 0 Przodkowo (0 - 0) - - -
FT Sokół Kleczew 1 - 1 Górnik Konin (1 - 1) - - -
FT KP Starogard Gdanski 3 - 0 Pogoń Szczecin II - - - -
FT Polkowice 2 - 0 Miedź Legnica II - - - -
FT Soła Oświęcim 3 - 1 Ostrowiec Swietokrzyski - - - -
FT Unia Tarnów 0 - 4 Motor Lublin - - - -
Sunday 03.09.2017
1
x
2
11:00 Drwęca Nowe Miasto L -:- Sokół Ostróda - - - -
FT Pelikan Łowicz 3 - 2 Polonia Warszawa (2 - 2) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 2 Lechia T. Mazowiecki - - - -
FT Świt Skolwin 3 - 0 Wda Świecie - - - -
FT Chełmianka Chełm 1 - 1 Wolka Pelkinska - - - -
FT MKS Trzebinia Siersza 4 - 1 NKP Podhale - - - -
FT Spartakus Daleszyce 2 - 0 Podlasie Biała Podlaska - - - -
FT Wisła Sandomierz 1 - 1 Orlęta Radzyń Podlaski (1 - 0) - - -
Friday 08.09.2017
1
x
2
FT MKS Ełk 2 - 1 Legia Warszawa II (0 - 1) - - -
FT Wolka Pelkinska 0 - 1 Stal Rzeszów (0 - 0) - - -
FT Widzew Łódź 1 - 0 Olimpia Zambrów (0 - 0) - - -
Saturday 09.09.2017
1
x
2
FT Energetyk Gryfino 0 - 0 Polonia Środa - - - -
FT Pogoń Szczecin II 1 - 4 Lech Poznań II - - - -
FT Wda Świecie 2 - 1 Sokół Kleczew - - - -
FT Ślęza Wrocław 0 - 4 Maxaquene - - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 0 - 0 Piast Żmigród - - - -
FT Miedź Legnica II 0 - 1 Brzeg (0 - 1) - - -
FT Zagłębie Lubin II 1 - 1 Ruch Zdzieszowice - - - -
FT Łomża 3 - 2 Pelikan Łowicz - - - -
FT KP Starogard Gdanski 2 - 0 Unia Solec Kujawski - - - -
FT Stal Bielsko-Biała 2 - 1 Lechia Dzierżoniów - - - -
FT Glubczyce 0 - 1 Górnik Zabrze II - - - -
FT Avia Świdnik 4 - 4 Wisła Sandomierz - - - -
FT NKP Podhale 0 - 3 Soła Oświęcim - - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 1 - 2 Chełmianka Chełm - - - -
Aban. Ostrowiec Swietokrzyski - Wiślanie Jaśkowice - - - -
FT Resovia Rzeszów 2 - 1 Cosmos Nowotaniec - - - -
FT Polonia Warszawa 0 - 0 Sokół Aleksandrów - - - -
FT Warta Sieradz 0 - 2 Huragan Morąg - - - -
FT Centra Ostrów 1 - 3 Świt Skolwin - - - -
FT Górnik Konin 3 - 4 Bałtyk Gdynia - - - -
FT Przodkowo 3 - 2 Kalisz - - - -
FT Wierzyca 3 - 2 Kotwica Kołobrzeg - - - -
FT Karpaty Krosno 4 - 1 Unia Tarnów - - - -
FT Sokół Ostróda 6 - 1 Tur Bielsk Podlaski - - - -
FT Swit 1 - 3 Ursus Warszawa - - - -
FT SKRA Częstochowa 1 - 0 Pawłowice Śląskie - - - -
FT Victoria Sulejówek 4 - 0 Drwęca Nowe Miasto L - - - -
Sunday 10.09.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 2 - 0 Wikielec (2 - 0) - - -
FT Stilon Gorzów 1 - 1 Falubaz Zielona Góra (0 - 0) - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 1 - 1 Polkowice (0 - 1) - - -
FT Elana Toruń 1 - 1 Jarota Jarocin (0 - 1) - - -
FT Unia Turza Śląska 2 - 2 Gwarek Tarnowskie Góry - - - -
Wednesday 13.09.2017
1
x
2
FT Maxaquene 1 - 1 Zagłębie Lubin II (1 - 1) - - -
FT Motor Lublin 4 - 1 Jarosław (2 - 1) - - -
Friday 15.09.2017
1
x
2
FT Sokół Kleczew 3 - 1 Centra Ostrów (1 - 0) - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 3 - 0 Wisła Sandomierz (1 - 0) - - -
Saturday 16.09.2017
1
x
2
FT Bałtyk Gdynia 3 - 0 Wda Świecie (0 - 0) - - -
FT Soła Oświęcim 2 - 2 Podlasie Biała Podlaska (2 - 1) - - -
FT Lech Poznań II 3 - 1 Przodkowo (1 - 1) - - -
FT Zagłębie Lubin II 0 - 2 Ślęza Wrocław (0 - 1) - - -
FT Huragan Morąg 1 - 1 Widzew Łódź (0 - 0) - - -
FT Świt Skolwin 2 - 1 Wierzyca (1 - 0) - - -
FT Piast Żmigród 1 - 1 Resovia Rzeszów (0 - 0) - - -
FT Brzeg 3 - 2 Rekord Bielsko-Biała (3 - 1) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 6 Victoria Sulejówek - - - -
FT Olimpia Zambrów 0 - 1 MKS Ełk (0 - 0) - - -
FT Jarota Jarocin 2 - 3 Energetyk Gryfino - - - -
FT Polonia Środa 5 - 2 Górnik Konin (4 - 0) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 0 - 0 SKRA Częstochowa (0 - 0) - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 1 - 0 Stilon Gorzów - - - -
FT Maxaquene 2 - 3 Unia Turza Śląska - - - -
FT Pawłowice Śląskie 0 - 2 Glubczyce - - - -
FT Ruch Zdzieszowice 1 - 1 Polkowice (1 - 1) - - -
FT Chełmianka Chełm 1 - 0 Avia Świdnik (1 - 0) - - -
16:00 Jarosław -:- Karpaty Krosno - - - -
FT Stal Rzeszów 1 - 0 Unia Tarnów (0 - 0) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 3 - 0 NKP Podhale - - - -
FT Wolka Pelkinska 1 - 0 Orlęta Radzyń Podlaski (0 - 0) - - -
FT Pelikan Łowicz 4 - 1 Lechia T. Mazowiecki (1 - 1) - - -
FT Lechia Dzierżoniów 1 - 1 Miedź Legnica II - - - -
FT Polonia Warszawa 3 - 1 Łomża (1 - 1) - - -
FT Ursus Warszawa 2 - 1 Warta Sieradz - - - -
FT Kalisz 1 - 1 Elana Toruń (0 - 0) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 1 - 0 KP Starogard Gdanski (1 - 0) - - -
Sunday 17.09.2017
1
x
2
FT Drwęca Nowe Miasto L 3 - 2 Swit - - - -
FT Sokół Aleksandrów 1 - 0 Legia Warszawa II (0 - 0) - - -
FT Górnik Zabrze II 0 - 1 Stal Bielsko-Biała (0 - 0) - - -
FT Unia Solec Kujawski 1 - 3 Pogoń Szczecin II - - - -
FT Wikielec 2 - 3 Sokół Ostróda - - - -
FT Spartakus Daleszyce 1 - 3 Motor Lublin (0 - 1) - - -
FT Jarosław 1 - 1 Karpaty Krosno - - - -
Friday 22.09.2017
1
x
2
FT Widzew Łódź 1 - 1 Ursus Warszawa (1 - 0) - - -
Saturday 23.09.2017
1
x
2
FT Energetyk Gryfino 0 - 3 Kalisz (0 - 1) - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 2 - 2 Wiślanie Jaśkowice (2 - 0) - - -
FT MKS Ełk 0 - 1 Huragan Morąg (0 - 0) - - -
FT Glubczyce 1 - 5 Falubaz Zielona Góra - - - -
FT Unia Solec Kujawski 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg (1 - 1) - - -
FT Łomża 0 - 4 Sokół Aleksandrów - - - -
FT Elana Toruń 0 - 1 Lech Poznań II (0 - 0) - - -
FT NKP Podhale 1 - 2 Wisła Sandomierz (1 - 1) - - -
FT Warta Sieradz 2 - 3 Drwęca Nowe Miasto L - - - -
FT Centra Ostrów 2 - 4 Bałtyk Gdynia (1 - 2) - - -
FT Górnik Konin 2 - 3 Jarota Jarocin (1 - 0) - - -
FT KP Starogard Gdanski 0 - 3 Świt Skolwin (0 - 0) - - -
FT Wda Świecie 0 - 3 Polonia Środa - - - -
FT Wierzyca 0 - 3 Sokół Kleczew - - - -
Postp. Stal Bielsko-Biała - Pawłowice Śląskie - - - -
FT Stilon Gorzów 6 - 3 Piast Żmigród - - - -
FT Avia Świdnik 3 - 0 Wolka Pelkinska - - - -
FT Karpaty Krosno 3 - 0 Spartakus Daleszyce - - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 2 - 2 Stal Rzeszów - - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 0 - 0 Chełmianka Chełm - - - -
FT Resovia Rzeszów 1 - 2 Soła Oświęcim - - - -
FT Unia Tarnów 3 - 2 Jarosław - - - -
FT Polkowice 3 - 2 Brzeg - - - -
FT Sokół Ostróda 2 - 1 Pelikan Łowicz (0 - 1) - - -
FT Swit 4 - 0 Tur Bielsk Podlaski - - - -
Postp. SKRA Częstochowa - Gwarek Tarnowskie Góry - - - -
FT Motor Lublin 5 - 0 MKS Trzebinia Siersza (3 - 0) - - -
FT Victoria Sulejówek 1 - 1 Wikielec (1 - 0) - - -
Sunday 24.09.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 0 - 0 Polonia Warszawa (0 - 0) - - -
FT Pogoń Szczecin II 4 - 0 Przodkowo - - - -
FT Legia Warszawa II 4 - 1 Olimpia Zambrów (0 - 1) - - -
FT Ślęza Wrocław 3 - 2 Ruch Zdzieszowice (0 - 1) - - -
FT Miedź Legnica II 3 - 2 Górnik Zabrze II - - - -
Postp. Rekord Bielsko-Biała - Lechia Dzierżoniów - - - -
Postp. Unia Turza Śląska - Zagłębie Lubin II - - - -
Monday 25.09.2017
1
x
2
15:00 Unia Turza Śląska -:- Zagłębie Lubin II - - - -
Wednesday 27.09.2017
1
x
2
FT Kalisz 0 - 0 Lech Poznań II (0 - 0) - - -
Friday 29.09.2017
1
x
2
FT Piast Żmigród 0 - 0 Karpaty Krosno (0 - 0) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 0 - 0 Resovia Rzeszów (0 - 0) - - -
FT Wikielec 2 - 4 Swit - - - -
Saturday 30.09.2017
1
x
2
FT Lech Poznań II 3 - 0 Energetyk Gryfino - - - -
FT Wolka Pelkinska 0 - 3 Ostrowiec Swietokrzyski (0 - 3) - - -
FT Świt Skolwin 3 - 0 Unia Solec Kujawski (1 - 0) - - -
FT Ślęza Wrocław 3 - 0 Unia Turza Śląska - - - -
FT Łomża 0 - 1 Lechia T. Mazowiecki (0 - 1) - - -
FT Sokół Aleksandrów 2 - 0 Olimpia Zambrów (0 - 0) - - -
FT Polonia Środa 3 - 3 Centra Ostrów (1 - 2) - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 2 - 1 Avia Świdnik (0 - 1) - - -
FT Huragan Morąg 1 - 3 Legia Warszawa II - - - -
FT Ursus Warszawa 0 - 3 MKS Ełk (0 - 1) - - -
FT Jarota Jarocin 1 - 1 Wda Świecie - - - -
FT Sokół Kleczew 1 - 0 KP Starogard Gdanski (1 - 0) - - -
FT Przodkowo 1 - 0 Elana Toruń (1 - 0) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 2 - 2 Stal Bielsko-Biała - - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 2 - 0 Glubczyce - - - -
FT Lechia Dzierżoniów 1 - 0 Polkowice (1 - 0) - - -
FT Maxaquene 0 - 1 SKRA Częstochowa - - - -
FT Pawłowice Śląskie 3 - 2 Miedź Legnica II - - - -
FT Ruch Zdzieszowice 1 - 0 Brzeg (0 - 0) - - -
FT Chełmianka Chełm 0 - 2 NKP Podhale (0 - 1) - - -
FT Soła Oświęcim 6 - 0 Motor Lublin (4 - 0) - - -
FT Stal Rzeszów 2 - 1 Jarosław (1 - 0) - - -
FT Polonia Warszawa 1 - 1 Sokół Ostróda (0 - 0) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 1 - 1 Pogoń Szczecin II (0 - 1) - - -
Sunday 01.10.2017
1
x
2
FT Drwęca Nowe Miasto L 1 - 3 Widzew Łódź (0 - 1) - - -
FT Pelikan Łowicz 4 - 1 Victoria Sulejówek - - - -
FT Zagłębie Lubin II 0 - 1 Stilon Gorzów (0 - 1) - - -
FT Górnik Zabrze II 1 - 2 Rekord Bielsko-Biała (0 - 2) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 4 Warta Sieradz (0 - 2) - - -
FT Bałtyk Gdynia 0 - 0 Wierzyca (0 - 0) - - -
FT Wisła Sandomierz 0 - 2 Podlasie Biała Podlaska (0 - 1) - - -
FT Cosmos Nowotaniec 3 - 1 Unia Tarnów (0 - 1) - - -
FT Kalisz 2 - 0 Górnik Konin (1 - 0) - - -
Friday 06.10.2017
1
x
2
FT Jarosław 6 - 4 Cosmos Nowotaniec (6 - 0) - - -
FT Swit 4 - 1 Pelikan Łowicz (2 - 0) - - -
Saturday 07.10.2017
1
x
2
12:00 Legia Warszawa II -:- Ursus Warszawa - - - -
FT Energetyk Gryfino 3 - 2 Przodkowo - - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 1 - 4 Pawłowice Śląskie (0 - 2) - - -
FT Glubczyce 2 - 1 Maxaquene - - - -
FT Unia Solec Kujawski 0 - 2 Sokół Kleczew - - - -
FT Olimpia Zambrów 1 - 2 Huragan Morąg - - - -
FT MKS Ełk 1 - 1 Drwęca Nowe Miasto L - - - -
FT Centra Ostrów 2 - 1 Jarota Jarocin - - - -
Postp. Górnik Konin - Lech Poznań II - - - -
FT Wda Świecie 0 - 2 Kalisz - - - -
FT Wierzyca 3 - 2 Polonia Środa - - - -
FT Stal Bielsko-Biała 2 - 3 Gwarek Tarnowskie Góry - - - -
FT Brzeg 3 - 1 Lechia Dzierżoniów - - - -
FT Miedź Legnica II 0 - 2 Falubaz Zielona Góra - - - -
FT Stilon Gorzów 1 - 2 Ślęza Wrocław - - - -
FT Avia Świdnik 1 - 1 Stal Rzeszów - - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 1 - 1 Chełmianka Chełm - - - -
FT Karpaty Krosno 1 - 2 Soła Oświęcim - - - -
FT NKP Podhale 1 - 3 Wolka Pelkinska - - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 1 - 2 Orlęta Radzyń Podlaski - - - -
FT Resovia Rzeszów 0 - 0 Wisła Sandomierz (0 - 0) - - -
FT Warta Sieradz 2 - 0 Wikielec - - - -
FT Polkowice 1 - 6 Górnik Zabrze II - - - -
FT Unia Tarnów 2 - 2 Piast Żmigród - - - -
FT SKRA Częstochowa 1 - 0 Zagłębie Lubin II - - - -
FT Sokół Ostróda 1 - 2 Łomża - - - -
FT Victoria Sulejówek 1 - 1 Polonia Warszawa - - - -
FT Widzew Łódź 4 - 0 Tur Bielsk Podlaski - - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 0 - 3 Świt Skolwin - - - -
FT Motor Lublin 3 - 0 Wiślanie Jaśkowice - - - -
Sunday 08.10.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 0 - 2 Sokół Aleksandrów (0 - 0) - - -
FT Pogoń Szczecin II 1 - 3 Elana Toruń (1 - 2) - - -
FT KP Starogard Gdanski 0 - 1 Bałtyk Gdynia (0 - 0) - - -
FT Unia Turza Śląska 1 - 1 Ruch Zdzieszowice (1 - 1) - - -
Wednesday 11.10.2017
1
x
2
FT Stal Bielsko-Biała 3 - 0 Pawłowice Śląskie (2 - 0) - - -
15:00 Rekord Bielsko-Biała -:- Lechia Dzierżoniów - - - -
FT Legia Warszawa II 2 - 0 Ursus Warszawa (1 - 0) - - -
Saturday 14.10.2017
1
x
2
FT Lech Poznań II 1 - 2 Wda Świecie (0 - 1) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 1 - 1 Rekord Bielsko-Biała (0 - 0) - - -
FT Ślęza Wrocław 1 - 1 SKRA Częstochowa - - - -
FT Zagłębie Lubin II 7 - 2 Glubczyce - - - -
FT Wolka Pelkinska 2 - 2 Podlasie Biała Podlaska (1 - 1) - - -
FT Drwęca Nowe Miasto L 1 - 0 Legia Warszawa II (0 - 0) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 5 - 1 Karpaty Krosno (1 - 1) - - -
FT Łomża 1 - 1 Victoria Sulejówek (0 - 1) - - -
FT Sokół Aleksandrów 2 - 0 Huragan Morąg (1 - 0) - - -
FT Ursus Warszawa 0 - 1 Olimpia Zambrów - - - -
FT Wikielec 2 - 2 Widzew Łódź (1 - 1) - - -
FT Jarota Jarocin 2 - 0 Wierzyca (0 - 0) - - -
FT Kalisz 2 - 0 Centra Ostrów (2 - 0) - - -
FT Sokół Kleczew 0 - 1 Kotwica Kołobrzeg (0 - 0) - - -
15:00 Przodkowo -:- Górnik Konin - - - -
FT Polonia Środa 1 - 0 KP Starogard Gdanski (0 - 0) - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 2 - 0 Miedź Legnica II - - - -
FT Piast Żmigród 3 - 0 Jarosław - - - -
FT Pawłowice Śląskie 1 - 1 Polkowice (1 - 0) - - -
FT Ruch Zdzieszowice 3 - 4 Lechia Dzierżoniów (1 - 2) - - -
FT Avia Świdnik 2 - 3 Ostrowiec Swietokrzyski (0 - 0) - - -
15:00 MKS Trzebinia Siersza -:- Jarosław - - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 2 - 1 NKP Podhale (1 - 1) - - -
FT Soła Oświęcim 3 - 0 Unia Tarnów (1 - 0) - - -
FT Stal Rzeszów 2 - 0 Cosmos Nowotaniec (1 - 0) - - -
17:00 Polonia Warszawa -:- Swit - - - -
FT Bałtyk Gdynia 2 - 0 Unia Solec Kujawski (0 - 0) - - -
Sunday 15.10.2017
1
x
2
FT Lechia T. Mazowiecki 1 - 0 Sokół Ostróda (0 - 0) - - -
FT Pelikan Łowicz 4 - 1 Warta Sieradz - - - -
FT Przodkowo 2 - 1 Górnik Konin (2 - 1) - - -
FT Górnik Zabrze II 3 - 1 Brzeg (0 - 1) - - -
FT Elana Toruń 1 - 0 Energetyk Gryfino (0 - 0) - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 0 MKS Ełk (0 - 0) - - -
FT Świt Skolwin 2 - 0 Pogoń Szczecin II (1 - 0) - - -
FT Unia Turza Śląska 1 - 1 Stilon Gorzów - - - -
FT Chełmianka Chełm 2 - 1 Resovia Rzeszów (1 - 0) - - -
FT Wisła Sandomierz 0 - 1 Motor Lublin (0 - 0) - - -
Wednesday 18.10.2017
1
x
2
FT Rekord Bielsko-Biała 1 - 2 Lechia Dzierżoniów (1 - 0) - - -
15:00 Stal Bielsko-Biała -:- Pawłowice Śląskie - - - -
FT SKRA Częstochowa 0 - 0 Gwarek Tarnowskie Góry (0 - 0) - - -
Saturday 21.10.2017
1
x
2
FT Legia Warszawa II 1 - 1 Tur Bielsk Podlaski (1 - 1) - - -
FT Świt Skolwin 1 - 1 Sokół Kleczew (1 - 1) - - -
FT Stal Bielsko-Biała 2 - 0 Zagłębie Lubin II (0 - 0) - - -
FT Huragan Morąg 1 - 0 Ursus Warszawa (0 - 0) - - -
FT Górnik Konin 1 - 2 Elana Toruń (1 - 2) - - -
FT Unia Solec Kujawski 0 - 2 Polonia Środa (0 - 2) - - -
FT Wda Świecie 3 - 2 Przodkowo (1 - 1) - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 1 - 1 Orlęta Radzyń Podlaski (0 - 1) - - -
FT Karpaty Krosno 3 - 2 Wisła Sandomierz (1 - 1) - - -
FT NKP Podhale 1 - 1 Avia Świdnik (0 - 1) - - -
FT Unia Tarnów 2 - 0 Wiślanie Jaśkowice (1 - 0) - - -
FT MKS Ełk 0 - 0 Wikielec (0 - 0) - - -
FT Warta Sieradz 1 - 1 Polonia Warszawa (0 - 1) - - -
FT Olimpia Zambrów 1 - 3 Drwęca Nowe Miasto L (1 - 3) - - -
FT Centra Ostrów 3 - 0 Lech Poznań II - - - -
FT KP Starogard Gdanski 1 - 1 Jarota Jarocin (0 - 0) - - -
FT Wierzyca 0 - 1 Kalisz (0 - 0) - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 2 - 3 Gwarek Tarnowskie Góry (0 - 1) - - -
FT Brzeg 5 - 2 Pawłowice Śląskie (2 - 0) - - -
FT Glubczyce 2 - 5 Ślęza Wrocław (0 - 3) - - -
FT Stilon Gorzów 4 - 1 Ruch Zdzieszowice (0 - 0) - - -
FT Jarosław 0 - 1 Soła Oświęcim (0 - 0) - - -
FT Resovia Rzeszów 0 - 0 Wolka Pelkinska (0 - 0) - - -
FT Lechia Dzierżoniów 3 - 0 Górnik Zabrze II - - - -
FT Polkowice 3 - 0 Falubaz Zielona Góra (1 - 0) - - -
FT Swit 1 - 1 Łomża (0 - 0) - - -
FT SKRA Częstochowa 1 - 0 Unia Turza Śląska (1 - 0) - - -
FT Motor Lublin 1 - 0 Chełmianka Chełm (0 - 0) - - -
FT Victoria Sulejówek 3 - 2 Lechia T. Mazowiecki (2 - 1) - - -
FT Widzew Łódź 2 - 1 Pelikan Łowicz (0 - 0) - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 3 - 1 Bałtyk Gdynia (1 - 0) - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 2 - 1 Stal Rzeszów (1 - 1) - - -
Sunday 22.10.2017
1
x
2
FT Pogoń Szczecin II 3 - 0 Energetyk Gryfino (1 - 0) - - -
FT Cosmos Nowotaniec 1 - 0 Piast Żmigród (0 - 0) - - -
15:00 Spartakus Daleszyce -:- MKS Trzebinia Siersza - - - -
Wednesday 25.10.2017
1
x
2
FT Unia Turza Śląska 4 - 2 Zagłębie Lubin II (3 - 1) - - -
FT Górnik Konin 0 - 5 Lech Poznań II - - - -
FT Polonia Warszawa 2 - 2 Swit (1 - 0) - - -
Saturday 28.10.2017
1
x
2
FT Lech Poznań II 3 - 0 Wierzyca - - - -
FT Zagłębie Lubin II 1 - 3 Miedź Legnica II - - - -
FT Sokół Aleksandrów 0 - 2 Ursus Warszawa (0 - 1) - - -
FT Falubaz Zielona Góra 1 - 4 Brzeg - - - -
FT Łomża 0 - 1 Warta Sieradz - - - -
FT Elana Toruń 3 - 2 Wda Świecie (3 - 1) - - -
FT Kalisz 1 - 0 KP Starogard Gdanski (0 - 0) - - -
FT Polonia Środa 1 - 2 Kotwica Kołobrzeg (0 - 1) - - -
FT Gwarek Tarnowskie Góry 1 - 2 Polkowice (0 - 0) - - -
FT Maxaquene 1 - 3 Rekord Bielsko-Biała (1 - 1) - - -
FT Pawłowice Śląskie 0 - 2 Lechia Dzierżoniów (0 - 0) - - -
FT Ruch Zdzieszowice 3 - 3 Górnik Zabrze II (2 - 1) - - -
FT Stilon Gorzów 0 - 0 SKRA Częstochowa (0 - 0) - - -
FT Avia Świdnik 2 - 1 Podlasie Biała Podlaska (0 - 1) - - -
FT Orlęta Radzyń Podlaski 1 - 2 Resovia Rzeszów (0 - 0) - - -
FT Ostrowiec Swietokrzyski 1 - 1 NKP Podhale - - - -
FT Soła Oświęcim 1 - 3 Cosmos Nowotaniec (0 - 1) - - -
FT Stal Rzeszów 1 - 1 Piast Żmigród (0 - 1) - - -
FT Wiślanie Jaśkowice 4 - 2 Jarosław (1 - 2) - - -
FT Wolka Pelkinska 1 - 0 Motor Lublin (1 - 0) - - -
FT Chełmianka Chełm 1 - 0 Karpaty Krosno (1 - 0) - - -
FT Wikielec 3 - 0 Legia Warszawa II (2 - 0) - - -
FT Energetyk Gryfino 1 - 1 Górnik Konin - - - -
FT Jarota Jarocin 0 - 6 Unia Solec Kujawski (0 - 3) - - -
FT Sokół Kleczew 2 - 1 Pogoń Szczecin II (1 - 0) - - -
FT Przodkowo 4 - 0 Centra Ostrów - - - -
FT Polonia Warszawa 1 - 1 Widzew Łódź (1 - 0) - - -
FT Bałtyk Gdynia 2 - 1 Świt Skolwin (1 - 1) - - -
FT Sokół Ostróda 0 - 1 Victoria Sulejówek (0 - 0) - - -
Sunday 29.10.2017
1
x
2
FT Drwęca Nowe Miasto L 1 - 1 Huragan Morąg (0 - 1) - - -
FT Lechia T. Mazowiecki 2 - 2 Swit (0 - 0) - - -
Postp. Pelikan Łowicz - MKS Ełk - - - -
FT Tur Bielsk Podlaski 0 - 4 Olimpia Zambrów (0 - 3) - - -
FT Ślęza Wrocław 2 - 0 Stal Bielsko-Biała (2 - 0) - - -
Postp. Unia Turza Śląska - Glubczyce - - - -
FT Wisła Sandomierz 1 - 0 Unia Tarnów - - - -
Friday 03.11.2017
1
x
2
FT Victoria Sulejówek 3 - 3 Sokół Aleksandrów (1 - 2) - - -
Saturday 04.11.2017
1
x
2
FT MKS Ełk 0 - 1 Polonia Warszawa (0 - 0) - - -
FT Huragan Morąg 2 - 0 Tur Bielsk Podlaski (1 - 0) - - -
FT Centra Ostrów 0 - 1 Elana Toruń (0 - 1) - - -
FT KP Starogard Gdanski 0 - 2 Lech Poznań II (0 - 2) - - -
FT Świt Skolwin 5 - 0 Polonia Środa (4 - 0) - - -
FT Wda Świecie 1 - 1 Energetyk Gryfino (1 - 0) - - -
FT Miedź Legnica II 1 - 1 Ślęza Wrocław (1 - 0) - - -
FT Podlasie Biała Podlaska 1 - 2 Ostrowiec Swietokrzyski (1 - 1) - - -
FT Jarosław 0 - 2 Wisła Sandomierz (0 - 2) - - -
FT Piast Żmigród 2 - 0 Soła Oświęcim - - - -
FT NKP Podhale 2 - 1 Stal Rzeszów (1 - 0) - - -
FT Resovia Rzeszów 1 - 0 Avia Świdnik (0 - 0) - - -
FT Ursus Warszawa 4 - 3 Drwęca Nowe Miasto L - - - -
FT Warta Sieradz 1 - 3 Lechia T. Mazowiecki - - - -
FT Olimpia Zambrów 1 - 0 Wikielec - - - -
FT Sokół Kleczew 1 - 0 Bałtyk Gdynia (0 - 0) - - -
FT Unia Solec Kujawski 0 - 6 Kalisz (0 - 2) - - -
FT Wierzyca 1 - 0 Przodkowo - - - -
FT Rekord Bielsko-Biała 6 - 2 Zagłębie Lubin II (3 - 1) - - -
FT Stal Bielsko-Biała 2 - 0 Unia Turza Śląska (1 - 0) - - -
FT Brzeg 4 - 2 Gwarek Tarnowskie Góry - - - -
FT Glubczyce 1 - 4 Stilon Gorzów - - - -
FT Lechia Dzierżoniów 1 - 1 Falubaz Zielona Góra - - - -
FT Karpaty Krosno 0 - 3 Wolka Pelkinska - - - -
FT Unia Tarnów 1 - 3 Chełmianka Chełm (1 - 2) - - -
FT Swit 2 - 1 Sokół Ostróda (0 - 1) - - -
FT Polkowice 0 - 1 Maxaquene - - - -
FT Kotwica Kołobrzeg 3 - 1 Jarota Jarocin (2 - 1) - - -
FT SKRA Częstochowa 3 - 0 Ruch Zdzieszowice (1 - 0) - - -
FT Motor Lublin 4 - 0 Orlęta Radzyń Podlaski (2 - 0) - - -
FT Widzew Łódź 1 - 2 Łomża (0 - 2) - - -
Sunday 05.11.2017
1
x
2
FT Pogoń Szczecin II 2 - 0 Górnik Konin (2 - 0) - - -
FT Legia Warszawa II 2 - 0 Pelikan Łowicz (1 - 0) - - -
FT Górnik Zabrze II 1 - 2 Pawłowice Śląskie (1 - 0) - - -
FT Cosmos Nowotaniec 1 - 4 Wiślanie Jaśkowice (1 - 1) - - -
Wednesday 08.11.2017
1
x
2
FT Sokół Ostróda 1 - 1 Sokół Aleksandrów (0 - 0) - - -
Friday 10.11.2017
1
x
2
FT Victoria Sulejówek 1 - 2 Swit (1 - 1) - - -
Saturday 11.11.2017
1
x
2
13:00 Lech Poznań II -:- Unia Solec Kujawski - - - -
FT Łomża 0 - 1 MKS Ełk - - - -
FT Elana Toruń 5 - 0 Wierzyca (4 - 0) - - -
FT Energetyk Gryfino 0 - 1 Centra Ostrów (0 - 0) - - -
FT Przodkowo 0 - 1 KP Starogard Gdanski (0 - 0) - - -
FT Polonia Środa 2 - 1 Sokół Kleczew (0 - 0) - - -
FT Ślęza Wrocław 3 - 0 Rekord Bielsko-Biała (1 - 0) - - -
FT Zagłębie Lubin II 2 - 0 Polkowice (1 - 0) - - -
FT Avia Świdnik 0 - 4 Motor Lublin (0 - 4) - - -